סיכומונה נפתח מחדש לעריכה! על מנת לערוך סיכומים נדרש לפתוח חשבון.

טריקים וטיפים בICQ

מתוך סיכומונה, אתר הסיכומים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

טיפים ל-ICQ

הטיפים הנ"ל נכתבו במקור ל-ICQ 2000 אך רובם מעודכנים גם לגרסאות מתקדמות יותר של ICQ.

רוצים לשלוח SMS למשתמשי אורנג' מהICQ- שלכם?

לכו לתפריט Services, בחרו ב-SMS Message, ברשימה הנגללת בחרו ב-Israel, ובשתי שורות הטקסט הבאות רשמו את הקידומת (054) ומספר המנוי בהתאמה.
אשרו את פעולתכם. עכשיו בתיבת הטקסט הגדולה אתם יכולים לרשום הודעה, ולשלוח אותה על ידי לחיצה עלSend.
רוצים להשאיר הודעה יותר מקוריות מאשר User is currently away כאשר אתם במצב Away, אבל לא לכתוב אותה כל פעם מחדש?
בתפריט Services בחרו בAnswering Service-. במסך שנפתח לכם יש כמה פריטים: ברשימה הנגללת אתם יכולים לבחור את המצב, בו תושאר ההודעה. ברשימה הנגללת שמתחתה, אפשר לבחור את תת המצב.
לאחר שבחרתם מצב ותת מצב, אתם יכולים לכתוב את ההודעה בתיבת הטקסט הגדולה.
אתם גם יכולים לשנות את שם תת המצב, על ידי בחירה בשם תת המצב, לחיצה על Rename Message כתיבת השם החדש ולחיצה על .OK Name לסיום, לחצו על .Save

רוצים שICQ- יזכיר לכם דברים?

לחצו על הכפתור My ICQ, בחרו בReminder-, ובחרו ב-New Reminder.
אתם יכולים לקבל תזכורת ביום ושעה מסוימים, או כשמשתמש מסוים מתחבר.
כדי לקבל תזכורת ביום ושעה מסוימים' שנו את ערכי הרשימות הנגללות שמתחת לכותרת Trigger On Time&Date אם אתם רוצים לקבל תזכורת שמשתמש ברשימתכם מתחבר בחרו בכפתור הרדיו שליד הכותרת Trigger When User Is Online, ואז בחרו במשתמש הרצוי. לאחר מכן, כתבו הודעה בתיבת הטקסט שבתחתית החלון, ואשרו בלחיצה עלAdd To .Reminder

רוצים לצנזר מילים ב-ICQ?

גם זה אפשרי. מתפריט ICQ בחרו בSecurity & Privacy- (נגיש גם באמצעות פתיחת תפריט ICQ, בו בוחרים Prefernces, ובו בוחרים Security & Privacy).
בחוצץ Words List תמצאו כפתור Unlock, לחצו עליו, כתבו את סיסמתכם, לחצו על OK, ואז אתם יכולים להוסיף מילים לרשימה (באמצעות כפתור Add), ולמחוק ולערוך מילים קיימות ברשימה (בחירת המילה ולחיצה על Edit/Remove).
כמו כן, אתם יכולים לייבא רשימות מילים, לייצא רשימות שיצרתם, ולבחור את סוגי הצנזורה (בחירה בין כפתורי הרדיו השונים).
קוים לדמותה של רשימת ההתעלמות (Ignore List):

מיקום: מתפריט ICQ בחרו בSecurity & Privacy- (נגיש גם: באמצעות פתיחת תפריט ICQ, בו בוחרים Prefernces, ובו בוחרים Security & Privacy ).

אם מישהו מעצבן אתכם, פשוט גשו לחלון רשימת ההתעלמות, לחצו על כפתור Add To Ignore List, וחפשוהו.
לאחר שמצאתםאותו, לחצו על שמו עם הכפתור הימני של העכבר, ובחרו ב-Move To Ignore List.
אם החלטתם לתת למישהו הזה צ'אנס נוסף וברצונכם להוציא אותו מרשימת ההתעלמות, בחרו את שמו מרשימת ההתעלמות, ולחצו על כפתור Remove From Ignore List.
אתם גם יכולים לייבא ולייצא רשימות התעלמות בין חבריכם, על ידי לחיצה על Import ועל Export, בהתאמה.

צלילים חדשים ל-ICQ

נמאס לכם מה"או-או" של הICQ-, ואתם רוצים להחליף אותו למשהו מקורי יותר?
אתם יכולים להוריד ערכות צלילים (sound schemes) שלמות, ולהחליף את כל הצלילים של הICQ- שלכם. איך עושים את זה? קודם כל הורידו ערכות צלילים מכאן: http://www.icq.com/sounds/sound-schemes.html אח"כ לכו לפי הסדר הבא: ICQ -> Preferences -> Events -> Sounds. לחצו על כפתור Import ובחרו את הקובץ שהורדתם, וזהו, יש לכם .ערכת צלילים חדשה.

התעלמו ממתיחות

האינטרנט הוא מדיום נהדר למתיחות, והICQ- שלכם הוא כלי להעברתן ברשת. כמה מהמתיחות הנפוצות ביותר הן "כתבו מכתב לICQ- או שהם יתחילו לגבות כסף על התוכנה" או "אם תשלחו את ."ההודעה הזו לכל הרשימה, הICQ- שלכם יהפוך לזוהר בחושך".

כלל: אם מיראביליס תרצה ליצור איתכם קשר - היא תשלח לכם הודעת מערכת. אם אתם מקבלים הודעה באימייל, בצ'ט, או בהודעת ICQ רגילה, הקוראת לכם לשלוח את ההודעה לכל הרשימה - זו בדרך כלל .מתיחה. להודעות כאלו יש מקום אחד ויחיד - פח האשפה אם אתם לא יכולים שלא להעביר לכל הרשימה, לICQ- יש הודעה בשבילכם: http://www.icq.com/support/rumors.html לעוד פרטים על אגדות אירוניות ופולקלור, בקרו בכתובת הבאה: http://urbanlegends.about.com

דילול ההיסטוריה

תיקיית בסיס הנתונים של הICQ- שלכם גדלה בקצב מסחרר, ואתם חושבים שצריך למחוק קצת? רוצים למחוק את ההיסטורי בדרך יעילה ומהירה יותר? הנה טיפ בשבילכם: לפני הביצוע - בדקו שיש לכם גיבוי לתיקיית בסיס הנתונים! בתיקיית הICQ- נמצא יישום בשם

DBConvert, שתפקידו הוא להתעסק עם בסיס הנתונים של ה-ICQ שלכם. פתחו אותו (כשהICQ- סגור), והריצו אותו. ביחרו להשאיר את רשימת החברים. זהו.

דפים לבנים

חוץ מהחיפוש הפשוט של הICQ-, שמבוצע על פי שם, שם משפחה, מספר ICQ או אימייל, אפשר לחפש אנשים בICQ- לפי כל מיני מאפיינים כמו גיל, מקום מגורים, תחביבים, שפה, ועוד.
בתפריט Services לחצו על ICQ White Pages, ואז על .Search ICQ White Pages אתם יכולים לחפש אנשים לפי קריטריונים שונים ומשונים, כמו בנות 18-22 ומעלה, שמדברות גרמנית, ואוהבות פוקימון, הכל אפשרי.
לבדיקת, הוספת ועריכת הפרטים עליכם, לחצו על Pages Publicize in ICQ White, ושנו פרטים כאוות נפשכם. לסיום לחצו על Save ואז על Close.

לראות ולא להראות

מישהו עיצבן אתכם, ואתם לא רוצים שהוא יראה שאתה מחוברים?
לחצו עם הלחצן הימני של העכבר על שם המשתמש שלו, בחרו בAlert/Accept Modes-, ושם בחרו בלשונית Status, וסמנו את Invisible To User. לחצו על Apply ואז על OK.
רוצים לבצע את אותה הפעולה על המוני משתמשים? לחצו על הכפתור ICQ, בתפריט שיפתח לחצו על Privacy & Security, ובחרו בלשונית .Invisible אתם יכולים לגרור אנשים לתוך התיבה, ללחוץ על Yes, והם יצטרפו לרשימת הבלתי רואים. תמיד אפשר להוציא אנשים, בדרך ההפוכה לדרך שבה הם נכנסו לרשימה.

תפריט ICQ צף

אתם לא חייבים להשאיר את חלון הICQ- פתוח תמיד, כדי לראות אם מגיעות הודעות או אם אנשים מתחברים, יש עוד אלטרנטיבות.
אם תלכו לכתור הICQ-, ותבחרו בContact List Options-, תמצאו שם את Staus Floating on, ובלחיצה עליו תופיע קופסה צפה של ICQ (עם פרח והמילה ICQ), שאותה אתם יכולים למקם היכן שבא לכם כדי לסגור אותה, פשוט גררו אותה אל חלון הICQ-, כשהוא פתוח דבר דומה אפשר לעשות למשתמשים יחידים; פשוט לוחצים על הכינוי שלהם עם כפתור העכבר הימני, ובוחרים בFloating on-, או פשוט גררו את הכינוי אל מחוץ לחלון הICQ-.
גם כאן, כדי לבטל את הקופסה הצפה, פשוט גררו אותה אל חלון ה-ICQ.

סקינים ל-ICQ

נמאס לכם מהאפור המעצבן הזה של הICQ-? רוצים ללכת על משהו יותר יפה, לבחירתכם האישית? כנראה שהגיע הזמן שתורידו את ICQ, שהיא תוכנה חינמית שמאפשרת לכם לעצב את פני הICQ Plus שלכם.
בעזרת התוכנה, אתם יכולים להחליף החל בצבע הרקע, צבע

הכפתורים, הצלילים, ועוד. אתם יכולים להשתמש בעורות שבאים עם התוכנה, להחליף עורות עם חבריכם לICQ-, או ליצור עורות בעצמכם.

קבוצות בICQ

רשימת החברים שלכם בICQ-גדולה ומסורבלת עד מאוד? אולי הגיע הזמן לסדר אותה קצת?
לא, אין לי שום כוונה לגרום לכם למחוק .חברים מהרשימה, אלא למיין אותם.
לחצו על כפתור הICQ-, אז על Contact List Options, ואז על Contact List Groups. בד"כ תהיה קבוצת General, בה יהיו כל (החברים לרשימה. סיגרו את הקבוצה (ע"י לחיצה על שם הקבוצה ולחצו על כפתור העכבר הימני. עכשיו תוכלו לבחור בין ליצור קבוצה חדשה (Create New Groupe), ועוד. כדי להעביר חברים לקבוצה אחרת, גררו את הכינוי שלהם אל תחומי הקבוצה האחרת (או אל השורה בה מופיע שם הקבוצה), או לחצו עם כפתור העכבר הימני על הכינוי שלהם, ובחרו את קבוצת היעד בתפריט Move To Groupe