סיכומונה נפתח מחדש לעריכה! על מנת לערוך סיכומים נדרש לפתוח חשבון.

מבוא - סיבות להתפתחות - תקשורת במאה ה-19

מתוך סיכומונה, אתר הסיכומים החופשי.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

נושא התקשורת התפתח לאור התהליכים ההיסטוריים שקרו במאה ה-19.

במעבר בין המאה ה-18 וה-19 ובמהלך המאה ה-19, התרחשו שינויים חברתיים וכלכליים רבים. השינוי העיקרי היה המעבר מעיסוק בחקלאות לתעשייה. התפתחות הכלכלה, המסחר והתעשייה הביאו להתפתחויות טכנולוגיות חדשות. במאה ה-19, התחוללה המהפכה התעשייתית שהובילה מכלכלה המבוססת על עבודת כפיים וחקלאות לכלכלה המבוססת על ייצור המוני תוך שימוש במכונות.

כתוצאה ההתפתחויות והשינויים שנגרמו כתוצאה מן המהפיכה התעשייתית, יצרו מצד אחד ביקוש לתקשורת ומצד שני את האמצעים הדרושים להתפתחות התקשורת. לצד התפתחות התעשייה והמיכון התפתחו המצאות כגון חשמל ומכשירים שפעלו על חשמל, הטלגרף והטלפון.

למדינות אימפריאליסטיות כמו אנגליה וצרפת היה צורך בתקשורת עם מושבותיהן אך כאשר המושבות היו מעבר לים דבר זה הווה בעיה. כמו כן היה צורך בתקשורת בין ארה"ב ואירופה.
לכן כאשר הטלגרף היה מספיק מפותח כדי לבצע את המשימה, הונח כבל תת ימי בין אירלנד לניופאונדלנד ולראשונה התאפשר קשר בין שתי יבשות. לאחר שהתברר שהטלגרף איטי מדי ולא מספיק יעיל פותח הטלפון שדרכו יכלו גם לשמוע וגם לדבר במקום לשלוח אותות חשמליים. לאחר שכלולים רבים הטלפון יכול היה להעביר קול למרחק של יותר מכמה מאות מטרים ונפתחה מרכזיית טלפונים בעלת 8 מנויים.

עם השנים הביקוש לשירות טלפון גדל והיה צורך לפיתוח מרכזיות משוכללות יותר.